Kampüsümüz "Sign of The City"de Premium Proje Seçildi

signofthecity-odul1

Anka Bilim Koleji, Yüksek Mimar Ekrem Bahadır Çalışkan tarafından tasarlanan mimarisiyle,  6 Kasım'da İstanbul'da Hilton İstanbul Bomonti Hotel’de düzenlenen "Sign of The City Awards" (SotCA) töreninde temsil edildi. Türkiye'nin en prestijli gayrimenkul ödüllerinin verildiği törende, okulumuz, devam eden projeler arasında, "En İyi Eğitim Binası/Kampüsü" kategorisinde premium proje olarak yer aldı.

Sign of The City resmi web sitesinde verilen bilgiye göre, 2018 yılı ödüllerine 61 firma, 120 projeyle katılmıştır. Projelerin seçilme sürecinde, ilk aşamada katılım koşullarına uygunluk denetlenmiş, ikinci aşamada "premium" projeler belirlenmiştir:

"SotCA Jüri Eş Başkanı Yüksek Mimar ve Kent Tasarımcısı Prof. Dr. Güzin Konuk ile SotCA Jüri Eş Başkanı World Architecture Community Kurucu Başkanı Prof. Dr. Suha Özkan’ın yönetiminde gerçekleşen toplantılarda, 5 ana kategoride 25 başlıkta 61 kurum ve kuruluşun 120 başvurusu tartışıldı ve oylamaya sunuldu.(...)

KONUTDER Başkanı ve SOTCA jüri üyesi Altan Elmas, gayrimenkul sektörünün Oscar’ı kabul edilen, en prestijli projelerin ödüllendirildiği Sign of The City Awards’un her geçen yıl sektöre daha fazla katma değer sunduğunu söyledi ve açıklamalarına şöyle devam etti; 'Yarışan projelerde gördüğümüz ilerlemeler memnuniyet verici. (...)Bizim ortaya çıkardığımız işler şehirleri daha yaşanabilir kılıyor. Sadece yatırımcıya değil projelerimizin bulunduğu bölgeleri de yükseltiyoruz. Hızlı öğreniyoruz. Bu denli hızlı öğrenen ve gelişen bir sektörün taçlandırılması gerekiyor. SotCA bu boşluğu doldurmayı başaran bir gelenek haline geliyor.”

Anka Bilim Koleji, mimarisinin getirdiği başarıyla, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde hedeflediği dünya standartlarında bir okul olma vizyonuna yakışan bir alt yapıya sahip bulunduğunu ortaya koymuştur.Anahtar Kelimeler : Anka Bilim Koleji